standardy plemene

MOD

jak to vidíme my

MOD je prostě miláček

Žemlově zbarvená vižla s fouskami. Drátosrstý maďarský ohař vznikl křížením krátkosrstého maďarského ohaře s německým drátosrstým ohařem.

IMG_6823

K zulíbání

Tu fouskatou papulku prostě musíte pořád pusinkovat. Jinak nos má široké nozdry a jeho barva ladí s tmavým tónem srsti.

IMG_6813

Roztomilost sama

Hlavně u fenky jsou fousky celkem legrační.Hlava je ušlechtilá, s dobrými proporcemi. Pohled živý a inteligentní. Barva očí je hnědá a ladí s barvou srsti.

Drátosrstý Maďar je ohař každým coulem

Vzhledově je velmi podobný maďarskému krátkosrstému ohaři, ale dovolím si říct, že je menší „pošuk“, je mírnější, přátelštější, ale pozor – má silnější lovecké pudy. 

Je inteligentní, silnější, celkově odolnější, velmi rychlá, výborně snáší špatné počasí a má vrozenou loveckou inteligenci. Většinou má pevné vystavování a kvalitní nos (čich). Je výborně ovladatelná a vůči lidem laskavá.

Bývá robustnější. Srst je hrubější ale příjemná na dotek, tvrdá a krátká s hustou podsadou odpuzující vodu. Doma netrpíme na chlupy všude kam se podíváš. Miluje vodu a nevadí jí ani nižší teploty vody. 

Povahou je oddaná, velmi bystrá, dobře cvičitelná. Ostatní psi ji moc nezajímají, s dětmi vychází skvěle. Naše Bejlinka má silný hlas, ale nulovou agresitivu. Je spíše vítací pes než pes hlídací. Svou rodinu miluje a je mírně závislá na paničce. Není ale problém zůstat sama doma a nebo se přizpůsobit tomu, že panička pracuje a sama musí zůstat v klidu.

Aktivitu miluje, a ačkoli zbožňuje chvíle na gauči, je to aktivní pes. Preferuje delší procházky se zábavou nebo rovnou výcvikem. Nesmíme však zapomínat na to, že je to lovecký pes, a proto procházky v přírodě s ostražitostí.  

IMG_5902

Bezúdržbový pes

Je to tak. A ačkoli i takto může vypadat po tom, co na jaře vletěla do rybníku plného bahna, brzy byla špína pryč. Koupeme tak jednou za půl roku. 

IMG_1933

Trimování

Každých 6 měsíců chodíme na trimování, nejlépe na jaře a pak v září. Jednak je to lepší příprava na výstavy, pes je udržovanější, a je to pro ni i lepší, když se zbaví přebytečné srsti. Pozor! Nestříhat!

4eac2619-6b27-40f9-b7a7-dc0eb48465e8

Miluje vodu

Od mala miluje vodu. Vydrží plavat i půl hodiny, ráda se cáká ve vodě, za aportem skáče s rozběhem. Je jako dítě, z vody ji musíme tahat téměř násilím. Důležité: když vyleze z vody a schne, nesmrdí!

Rodinný parťák

Jezdí s námi na dovolené, spí v posteli (já vím :)), jezdí na výlety, miluje procházky přírodou, a stejně jako každý jiný pes míčky všech velikostí.

Oficiální standardy plemene MOD

Náš popis jsme trošku odlehčili. Pokud vás ale toto úžasné plemeno nadchlo stejně jako nás, přikládáme vám zde pár odkazů na kompletní standardy. 

A věříme, že se do dráťáků zamilujete i vy.

ohar.cz

Standardy dle Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů

ČMKU

Standardy plemene MOD dle Českomoravské kynologické unie

Maďarský klub MOD

A jak jinak, zde odkaz přímo na Klub MOD, který stojí za původem tohoho úžasného plemene.

Přejít nahoru
Ověřeno MonsterInsights