CHS Auf Moravia

Aktuality

Co je za námi a před námi

Krytí. A co dál?

10. - 12. 2. 2024, Maďarsko

Bejlince se ženich Čert Budafa líbil hned na první pohled. Byl příjemný večer, měli romantické osvětlení, tak na to hupsli :).

I když jak je z fotky vidět, je Čert Budafa docela velký pes, napoprvé to zvládla. Podruhé se na něho vyloženě těšila a když jsme se blížili, radostí se mohla zbláznit. Druhé krytí bylo hladší a odjížděli jsme radostně a s dobrým pocitem hezkého dne.

A co dál? Věříme, že vše dobře dopadne! Pokud vše půjde podle plánu, můžete s námi celý průběh sledovat zde.


IMG_3381

Hárání je tady!

29.1.2024: Hárání probíhá již týden 😊 a bedlivě hlídáme hladinu hormonů, abychom jeli na krytí v ideální čas. Fešák Čert Budafa se už na Bejlinku těší 😊.

Přesnější datum vrhu se tedy dozvíme brzy, pravděpodobně to bude začátkem nebo v polovině dubna 2024. Štěňátka pak k odběru přibližně začátek /polovina června 2024.

Již se nám začínají množit rezervace. Pokud tedy uvažujete o pořízení povahově klidných a vyrovnaných MOD, s výbornými loveckými předpoklady, kontaktujte nás.

Čtyřnohé vánoce

Vánoce jsou ještě víc kouzelné s našimi skvělými přáteli🐾🐾🐾!

Přejeme vám hodně štěstí, lásky a štěstí v tomto svátečním období. Ať vánoční světlo zahřeje vaše srdce a přinese do vašich domovů spoustu radosti a štěstí.

CHS Auf Moravia vám přeje Veselé Vánoce a štěstím naplněný nový rok!

Nový pejsek

nadějná posila

Již nějakou dobu jsme uvažovali o pořízení pejska do našeho chovu, tak, aby nebyl v příbuzenské linii s Bejlinkou, a abychom je v budoucnu mohli spářit. Hledali jsme takového pejska, který bude mít výborné předpoklady pro lov, výstavy a chovnost. Hledali jsme kvalitní rodiče, kteří prokázali své kvality jak na poli zkoušek, tak na výstavách.

Rozhodnutí padlo a 17.11.2023 jsme si domů přivezli štěnátko 😍.  Mohli jsme ho pojmenovat od „B“, a bylo vybráno jméno BARO.

Představujeme Vám tedy našeho nového pejska: Zoldmáli Báró.

 

Baro je potomkem dvou unikátních psů CHS Zoldmali: Sir Extreme a Dam Unicum. Oba rodiče jsme viděli, jsou dobře osrstění, klidní a vyrovnaní, což je pro nás velmi důležité.

  • Extreme vyhrál International Field Trial, International Versatile Champion a Maďarský Versatile Work Champion. Navíc má působivé tituly z výstav, jako Hungarian Grand Champion (HGCH), Hungarian Champion (HCH), Hungarian Junior Champion (HJCH), German Winner 2017, Champion of Champions 2016, atd…
  • Unicum je několikanásobný vítěz výstav (Hungarian Champion (HCH), Hungarian Junior Champion (HJCH), 4 x HPJ, resCACIB, 3x CACIB, 5x CAC, 4x JBOB, 4x BOS….) a měla všechny zkoušky z výkonu v I. ceně.

Plánovaný vrh "A"

plánování štěňátek

Bailey je již 3,5 roku, a tak jsme se rozhodli, že je čas na její první vrh. Je to pro nás vše nové, a tak začalo hledání ženicha 😉. 

Protože je Bejlinka trochu drobnější a jemnější srsti, chtěli jsme dobře osrstěného zdravého psa, a samozřejmě s kvalitními charakterovými vlastnostmi, aby byla štěňátka co nejúžasnější.

A proto jsme vybrali fešáka, který vše do puntíku splňuje. Vše je domluvené a jen čekáme na hárání.

DRŽTE NÁM PALCE!

Seznamte se

Ženich - Čert Budafa

Čert Budafa je ještě relativně mladý pejsek, který prokazuje výborné charakterové i pracovní vlastnosti.

Zdraví: HUU-clear, HD-A, ED-free, Eyes clear, Furn F/F.

Výstavy: Hungarian Junior Champion (HJCH), BOB, 2x BOS, 3x JBOB, 3x HPJ, Exc.2/11 on the Hungarian Wirehaired Vizsla Club Show in 2023

Zkoušky: AV (Natural Ability Test)- max score, VAV- max score, ÖTV (Hungarian HZP)- 1st prize

Rodiče: SIRE: Füredi Vadász Báró, DAM: Verda Garamparty

 

Přejít nahoru
Ověřeno MonsterInsights